Služby

Serverhosting

 

Dexus technologie Své i zákaznické servery aktuálně umísťujeme do serverovny společnosti CeColo (dříve Sitel) v Praze 10 na Bohdalci. Za dobu činnosti naší společnosti (od roku 2003) jsme poznali serveroven už několik - Inway, Casablanca, Nagano, Cool housing, GTS Novera... A myslíme si, že CeColo patří technologicky, zabezpečením ale i souvisejícími službami stále ke špičce v ČR.

Na Vaše přání jsme samozřejmě schopni Vám umístit server i do jiné serverovny (např. Vegacom, Master Internet, Casablanca atd.).

Fyzický přístup do severovny a zabezpečení

Vstup do serverovny je ověřován oproti seznamu autorizovaných osob, na kterém jsou pouze pracovníci Dexus Internet s.r.o. Veškeré servery jsou umísťovány do uzamykatelného racku, čímž je ještě zvýšeno jejich zabezpečení z hlediska pohybu osob uvnitř telehousu. Vlastní Dexus prostor je dále monitorován kamerovým systémem.

Externí i interní prostory datacentra jsou nepřetržitě střeženy průmyslovými kamerami a bezpečnostní službou. Společnost CeColo disponuje potvrzením od NBÚ ohledně setkávání se s utajovanými skutečnostmi - certifikát můžeme na požádání zaslat. Zároveň Dexus je zaregistrovaný na Úřadě pro ochranu osobních údajů jako oprávněný správce osobních údajů.

Konektivita a přístupnost

Konektivitu pro Dexus technologie zajišťuje společnost Interoute. Všechny naše servery jsou připojeny do Internetu linkou o rychlosti 1 Gbit/s.

V serverovně CeColo je velkou výhodou přítomnost všech velkých poskytovatelů připojení k Internetu a dalších významných telekomunikačních společností, mezi které patří např. O2, T-Mobile, Vodafone i další operátoři (Ha-Vel, Jablonka.cz, Jaw.cz ad.). Této situace využívají naši zákazníci např. zařízením dedikovaného propoje s technologiemi operátora (typicky vyhrazená linka od O2 apod.) a serverů umísťovaných v našem racku.

Zálohování napájení a klimatizace

Serverovna je zálohována záložním zdrojem, který v případě krátkodobého výpadku pokryje spotřebu serverů a udrží je tak v provozu. V případě dlouhodobého výpadku napájení se nastartuje dieselagregát, který převezme napájení připojených serverů. Zásoba paliva pro agregát je přímo v areálu a je dostatečná pro nepřetržitý provoz po dobu delší než 48 hodin. Systém záložního napájení (včetně agregátu) prochází pravidelnými testy.

Sály serverovny jsou chlazeny nedávno posilovaným systémem chlazení s garantovanou teplotou obvykle okolo 21 ±3 °C.

IP adresy

Součástí každého serverhostingu je přidělení jedné veřejné statické IP v4 adresy. Další IP v4 adresy je možno získat za příplatek.

Fotogalerie

Dexus technologie
Dexus technologie
Dexus technologie
Dexus technologie
Hala datového centra CeColo
Hala datového centra
Datové centrum CeColo, Praha 10
Datové centrum CeColo
Záložní dieselový agregát
Záložní dieselový agregát

Máte o serverhosting zájem? Objednejte si službu ještě dnes.