VoIP telefonování

Na telefonování po internetu (jak my říkáme VoIP) toho nepotřebujete mnoho. A to je na něm zajímavé. Stačí vám internet a nemusí být ani kdovíjaký (zhruba 100 kbit/s na jeden hovor, to už tak jako tak máte), o ostatní se postaráme. Založíme vám účet u VoIP operátora, přidělíme linky, telefonní čísla, doporučíme či zapůjčíme na vyzkoušení přístroje, zajistíme migraci vašeho původního telefonního čísla, vše zprovozníme u vás na místě, zaškolíme. Bez výpadku.

U VoIP volání máte telefonii ve svých rukách. Máte online přístup k výpisům hovorů, můžete si nastavovat přesměrování hovorů, paralelní vyzvánění na více číslech, přesměrování po několika zvoněních na mobilní telefon, můžete si aktivovat hlasovou schránku v MP3 formátu posílanou e-mailem, můžete volání z VoIPu maskovat jako kdybyste volali z mobilu (užitečné např. pro nepřijaté hovory), máte dokonalý přehled o vlastních nepřijatých hovorech, o funkčnosti přípojky, o útratách za volání z jednotlivých linek a spoustu dalších věcí. Vynikající služba za minimální náklady.

Samostatnou kategorií jsou bezdrátové telefony Gigaset. Jsou velmi spolehlivé, hezké a absolutně bezúdržbové. Sluchátko má samostatný stojánek s nabíječkou, základnu připojenou k internetu můžete mít uklizenou kdekoliv jinde v bytě. Dosah 300 m vás omezovat stoprocentně nebude.

Budete volat odhadem za 10% ceny původního analog volání, to je 90% úspora nákladů. Věřte tomu nebo ne, úspora je veliká. A možnosti VoIP telefonování také. Budete velmi mile překvapeni.

Tagy, použité pojmy:

VoIP
Voice over Internet Protocol - způsob přenosu hlasu po IP sítích (typicky internetu)
100 kbit/s
rychlost přípojky, do dnes běžně nabízené DSL linky 50/5 Mbit/s by se "vešlo" cca 50 paralelních hovorů
MP3
MPEG Layer 3 - komprese zvukového záznamu bez slyšitelných vad
Gigaset
německý výrobce bezdrátových a jiných telefonů s vysokou spolehlivostí MADE IN GERMANY
Stolní VoIP telefon Well
Bezdrátový VoIP telefon Gigaset S810H
Stará dobrá čtyřlinková Sipura SPA941