IP kamery a NVR

Od výstavby LAN sítí není daleko k IP kamerám. Po stejném kabelu jiné zařízení – kouzlo IP kamer.

Navrhneme vám adekvátní modely kamer s ideální optikou pro vaše potřeby i jejich rozmístění, doporučíme NVR server, na který se záznamy z kamer nahrávají. Zajistíme kabeláž, napájení kamer, spočítáme nároky na vybavení NVR serveru tak, aby záznam mohl být uchováván jak dlouho potřebujete, také podle počtu kamer a jejich kvality. Zkrátka vše potřebné. Máme zkušenosti.

V rámci výstavby LAN sítě vám poté rozvedeme kabeláž až na potřebné místo, které se využitím liší od běžných IP zařízení. Pokud je budova větší nebo složitější, navrhneme rozdělení na různé segmenty zakončené v podružných rozvaděčích (rack-ách), ve kterých zajistíme propojení a napájení IP kamer. Na zvolená místa osadíme patice, zajistíme průvrty na kabely fasádou, IP kamery osadíme, seřídíme a nasměrujeme na kýžené místo vašeho objektu. Otestujeme ve dne i v noci, IR přísvit má své „mouchy“.

Kamerám zaktualizujeme firmware, aby hrozilo co nejmenší riziko chyb v SW, ale i napadení útočníkem. Sestavíme, zprovozníme a zapojíme NVR server, do kterého kamery integrujeme a vše důsledně zabezpečíme (žádné admin/admin oprávnění, jak se často setkáváme). Nastavíme plány archivace záznamů, kvalitu snímků, vzdálený přístup. Pomůžeme s instalací aplikace pro vzdálený přístup do mobilního telefonu, vše předvedeme, zaškolíme, uklidíme a předáme vám systém k užívání.

Nyní už nic nebrání tomu, abyste měli i mimo objekt (doma, na cestách, na dovolené atd.) dokonalý přehled o tom, co se v areálu vaší firmy či instituce, ale i uvnitř objektu, děje.

Tagy, použité pojmy:

IP kamera
kamera provozovatelná po IP rozvodech moderních LAN sítí (opakem jsou starší analog zařízení)
NVR server
Network Video Recording server - zařízení, do kterého se integrují kamery a které zajišťuje nahrávání a zpřístupnění záznamu z kamer
IR přísvit
InfraRed přísvit - kamery vybavené infračerveným osvětlením scény pro rozpoznání objektů na obrazu za tmy
firmware
interní softwarová část daného zařízení
Instalovaná IP kamera
Instalovaná IP kamera
Kontrola nastavení na NVR serveru
Kontrola funkčnosti a vyčištění IP kamery