Dexus podporuje PHP 8.x

Pokud využíváte Dexus hosting pro provoz webu delší dobu, zažili jste nejspíše migraci svého webu mezi PHP verzemi. A tak víte, že Dexus nabízí zprovoznění vašeho stávajícího webu na novějším webserveru zdarma, abyste si mohli vyzkoušet jeho provoz na novějším PHP. To se vám hodilo v minulosti např. při potřebě přechodu webu z PHP 5.x na 7.x. Také si doufám pamatujete (a oceňujete 🙂 ), že zkopírování webu a testovací prostor pro odladění provozu vašeho webu na novějším PHP poskytujeme zákazníkům zdarma.

PHP 8.x je „venku“ už nějakou dobu a lze ho považovat za stabilní. Z technického pohledu přináší tato verze mimo jiné pojmenované argumenty, atributy (anotace), nebo JIT kompilaci pro rychlejší běh skriptů.

Máte-li zájem o migraci svého webu na novější webserver s podporou PHP 8.x, napište nám. Váš stávající web zkopírujeme na novější virtuál do samostatného prostoru, kde budete mít možnost vyzkoušet, jak se váš web pod PHP 8.x chová a zda případně potřebuje nějaké programátorské úpravy. V tom lepším případě pojede web bez chyb a lze na něj tedy převést běžný (ostrý) provoz. V druhém případě si od programátora či vývojáře necháte zpracovat nutné změny pro provoz na PHP 8.x a na tuto verzi přejdete později.

Každopádně následné zprovoznění verze webu na novějším webserveru s podporou PHP 8.x je už pak věcí přenastavení DNS a za 15 minut pak je váš web online bez jakéhokoliv výpadku.

A pokud by se to k vám snad nedostalo, upravili a zjednodušili jsme nedávno parametry u jednotlivých tarifů, takže prostoru pro provoz svého webu i e-mailových schránek byste měli u nás mít dost.

Přejeme vám klidný podzim.