Obnovení SSL certifikátu *.dexus.net

Dexus využívá pro zabezpečení svých služeb tzv. hvězdičkový SSL certifikát vystavený pro všechny poddomény v rámci domény dexus.net. Certifikát je vystaven standardní certifikační autoritou a je použit mj. na těchto www stránkách, na Webmailu, na mailových serverech a leckde jinde. Jednou za čas certifikát vyprší (skončí mu platnost) a je potřeba jej obnovit, což se stalo ke konci minulého týdne.

Pokud jste se setkali na některém ze svých zařízení s chybovou hláškou, že nový certifikát je nedůvěryhodný, zkontrolujte si v mailové aplikaci nastavení serveru příchozí pošty (IMAP, POP3) popř. odchozí pošty (SMTP). Tato chyba vám vyskočí v případě, že máte z dřívějška nastaveno připojení k našim mailserverům přes tzv. alias v rámci své domény (tj. např. imap.vasedomena.cz, smtp.vasedomena.cz). Zejména Apple zařízení jsou na to háklivá.

Chybová hláška na telefonu iPhone

Přenastavte si proto prosíme servery příchozí a odchozí pošty na názvy, které najdete na stránkách Podpory v sekci Nastavení pošty pro e-mailové klienty (MS Outlook, Mozilla Thunderbird, eM Client atd.). Jedině tak zajistíte spolehlivé a zabezpečené připojení a fungování pošty na svých zařízeních.