Služby

Správa serverů

 

Dexus se specializuje zejména na registraci a správu domén, spolehlivý webhosting, serverhosting apod. Správa serverů je tedy naší specializací a díky tomu jsme schopni Vám nabídnout vzdálenou správu serverů na profesionální úrovni.

Analýza situace a potřeb

Na počátku kvalitní správy serverů přesně podle potřeb zákazníka je analýza zákazníkových potřeb, tj. k čemu přesně má server sloužit, jakou funkci má plnit případně o jaký hardware se jedná. Na základě té vypracujeme návrh na způsob optimálního využití serveru a jeho prostředků.

Instalace a přizpůsobení serveru

Na základě analýzy potřeb a využití serveru provedeme instalaci systému serveru a všech potřebných programů a služeb. Při tom zohledníme veškeré požadavky a individuální nastavení každého zákazníka. Instalace provádí Dexus po převzetí serveru ve svých prostorech, po nainstalování je server odevzdán zákazníkovi či připojen k Internetu formou serverhostingu. Pokud je potřeba server dokonfigurovat na místě u zákazníka, Dexus to zajistí smluvními partnery a zbytek dokonfiguruje vzdáleným přístupem na server v době nejmenšího provozu serveru.

Provoz serveru

Na závěr to nejdůležitější — pravidelná starost o server. Každý server v naší správě nepřetržitě sledujeme a zajišťujeme jeho bezproblémový chod. Na základě vzdálené správy serveru jsme schopni zasáhnout de facto okamžitě a přesně podle potřeb zákazníka. Součástí správy je samozřejmě také aktualizace všech potřebných programů a služeb tak, aby byla zajištěna jejich maximální spolehlivost.

Máte-li jakékoliv otázky k problematice správy serverů či byste chtěli, abychom se správy právě vašeho serveru ujali, neváhejte a kontaktujte nás.