Podpora

Nastavení e-mailu a FTP

 

Návod k nastavení programu Microsoft Outlook (verze 97 CZ):

Spusťte program Microsoft Outlook, v menu Nástroje vyberte položku Služby, v horní části okna klikněte na záložku Služby.

Ve střední části okna klikněte na tlačítko Přidat. V nově zobrazeném okně se seznamem služeb vyberte položku nazvanou Elektronická pošta v Internetu a klikněte na tlačítko OK. Zobrazí se vám nové okno, do kterého vyplňte následující údaje.

Do kolonky v oblasti nazvané Poštovní účet zadejte libovolný název, který bude váš poštovní účet identifikovat (např. svoji celou e-mailovou adresu).

Do kolonky Jméno zadejte své jméno a příjmení.

Do kolonky Organizace můžete zadat název své firmy.

Do kolonky Elektronická adresa zadejte svoji celou e-mailovou adresu (např. jmeno.prijmeni@vasedomena.cz).

V horní části okna klikněte na záložku Servery.

Do kolonky Odchozí pošta (SMTP) zadejte nejlépe SMTP server svého poskytovatele připojení k Internetu (např. smtp.volny.cz, smtp.tiscali.cz apod.).

Do kolonky Příchozí pošta (POP3) zadejte pop3.vasedomena.cz, kde vasedomena.cz je doména, na které provozujete spolehlivý hosting u Dexus Internet.

V oblasti nazvané Údaje pro přihlášení zvolte volbu K přihlášení použít a do kolonky Název účtu zadejte svoji celou e-mailovou adresu a do kolonky Heslo zadejte své heslo (na velikosti písmen v hesle záleží).

Kliknutím na záložku Připojit v horní části okna můžete ještě nadefinovat, jaké připojení k Internetu bude program používat.

Pokud byste chtěli kopie zpráv zanechávat z nějakého důvodu na serveru Dexus Internet, kde jsou umístěny do doby, než si je stáhnete, klikněte v horní části okna na záložku Upřesnit a v oblasti nazvané Doručování zaškrtněte volbu Zachovat na serveru kopii zprávy. Nezapomeňte ale, že se vám potom zprávy ze serveru nebudou odstraňovat a budou se ve schránce hromadit. Časem může tedy dojít k situaci, že schránka se naplní a další nové zprávy již nebude přijímat. Pak je nutné schránku vyprázdnit anebo smazat nedůležité zprávy — postup najdete v sekci FAQ — často kladené otázky.

V dolní části okna klikněte na tlačítko OK.

Tím je váš poštovní účet založen a připraven k používání.

Vytiskněte si návod, abyste ho při nastavování programu měli pohodlně k dispozici.