Podpora

Časté dotazy (FAQ)

 

Časté otázky (FAQ) na téma domény:

Mám strach, aby moje doména nepropadla a nebyla zrušena. Může mi Dexus garantovat, že se to nestane?
Dexus si je vědom, jakou hodnotu pro zákazníka doména má a podle toho k nim přistupuje. Jakmile se blíží konec předplacené doby domény, je zákazníkovi automaticky vystavena zálohová faktura (30 dní předem) na prodloužení na další rok. I když nebude faktura za doménu neprodleně uhrazena, zrušení domény bezprostředně nehrozí. K úhradě je dostatečný čas, i když je doména již "po expiraci".
Zaregistruje mi Dexus doménu, když (zatím) nechci hosting?
Ano, doménu Vám zaregistrujeme i bez aktivace hostingu. Než ji začnete plnohodnotně využívat, zaparkujeme ji na našich serverech zdarma.
Lze doménu zaregistrovat nebo prodloužit i na delší období, než jeden rok?
Ano, domény lze zpravidla prodloužit na období jednoho až deseti let.
Co je potřeba udělat pro převod domény na Dexus hosting? Zařídíte to za mě?
S jakýmkoliv převodem domény (tj. změnou technického správce na Dexus, registrátora) musí souhlasit držitel domény nebo jeho zástupce. Sdělte nám proto název své domény a my zajistíme zbytek — konkrétní pokyny od nás obdržíte následně e-mailem.
Mohu mít doménu ve správě u Dexusu a hosting www stránek či e-mailů jinde?
Ano, můžete. Dexus nicméně preferuje poskytování komplexních služeb, kdy lze lépe stanovit odpovědnost za jejich případnou nefunkčnost. A Dexus se odpovědnosti nebojí. Proto doporučujeme hostovat u nás www stránky, e-maily i domény.
Potřebuji založit poddoménu ve své doméně, jak na to?
Pokud potřebujete v rámci své domény zřídit poddoménu (např. eshop.vasedomena.cz), kontaktujte nás, poddoména bude zřízena obratem.
Registruje Dexus i jiné domény, než .cz a běžně dostupné .com, .net, .org atd.?
Ano, Dexus je schopen Vám zaregistrovat celou řadu evropských i jiných domén a nabídku stále rozšiřujeme. Kompletní seznam domén k registraci najdete na stránce Domény / Ceník.

Nenašli jste zde odpověď na svoji otázku? Nevadí, kontaktujte nás. My vám na otázku obratem odpovíme.